Moderátor rádia/televize
Moderátor rádia/televize

Postavte se před kamery. Moderování právě začíná

Moderátor je člověk, který se snaží předat informace, ať už přes rádio nebo televizi, svým posluchačům. Při předávání informací by neměl projevit své emoce a měl by být zcela objektivní, ať moderuje jakýkoliv pořad. Moderátor musí mít vysokou kvalitu řeči, to znamená, že nejsou tolerovány jakékoliv vady řeči. Moderátor musí vyslovovat jasně a srozumitelně. Jeho řeč by neměla být rychlá a ani moc pomalá. Moderátor ale také musí splňovat i další požadavky, například musí mít důvtip, charizma a osobní šarm. Velmi důležitou vlastností je také improvizace, neboť i když je na moderování připraven, může se cokoliv změnit. Improvizace je důležitá především u moderátorů, kteří vysílají na živo a případnou chybu nelze jakkoliv vystřihnout či přetočit znovu.

Důležitým prvkem moderátora, především v rádiu, je schopnost pomocí hlasu vytvořit určitou iluzi, kterou poté prodáposluchačům i bez obrazu. Být moderátorem není jednoduché a chce to nějaký čas tréninku. Nejlepším tréninkem je poslouchání ostatních moderátorů a uvědomovat si, co dělají dobře a co ne. Zkuste si roli moderátora alespoň na pár chvil a pochopíte, že toto povolání nepatří mezi jednoduché profese.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
71%
nadšení
78%
náročné psychicky
61%
náročné fyzicky
41%
adrenalin
76%
časově náročné
63%
zkušenosti
80%
pro dospělé
100%
strach
38%
pocit moci
57%
vědomosti
35%
rozhled
72%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.