Herec v divadle
Herec v divadle

Prkna znamenají slávu. Zahrajte si v divadle

Chtěli byste si někdy vyzkoušet, jaké to je stát na prknech slávy, hledět do publika a vidět ty spokojené diváky, kteří se přišli na Vás podívat? Rádi byste si zkusili, jaké to je být hercem nebo herečkou? Zážitek Herec/čka v divadle Vám tento pocit umožní.

Herec je umělec, který ztvárňuje osud, pocity a jednání někoho jiného. K tomu všemu využívá mimiku, hlas a scénář, který mu je předepsán. Herci se uplatňují nejen v divadlech, ale také ve filmech, pohádkách i rádií. Pokud je představení mluvené, tzn., že v něm budou probíhat dialogy a monology, musí se herec nazpaměť naučit text. Než jde samotné představení na prkna divadla, musí herci podstoupit několikanásobné zkoušky, kde jim režisér říká, co dělají špatně, co je nutné změnit, předělat, a co naopak dělají skvěle. Práce herce není jednoduchá profese a je nutné mít k ní vlohy. Člověk, který se stydí mluvit před jinými lidmi, nebude vhodný pro povolání herce. Předveďte své umění a ukažte svým kamarádům, že máte na to se stát hercem.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
dovednosti
82%
zkušenosti
84%
pro dospělé
87%
pro muže
98%
pro ženy
100%
pro seniory
91%
pro děti
97%
adrenalin
70%
náročné psychicky
78%
vzrušení
62%
sebepoznání
69%

Matyss
zkušenosti 76%
pro dospělé 90%
pro muže 94%
pro ženy 100%
pro seniory 87%
pro děti 100%
dovednosti 76%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.