Dabér
Dabér

Nadabujte si Váš oblíbený film

Dabování je velice náročné povolání. Mluvená slova ve filmu jsou přemluveny jinými herci či profesionálními dabéry. Ponechává se hudba, zvuky a veškeré ruchy ve filmu. Ve většině případů se dabing používá ve filmech, které jsou natočeny v jiném jazyce. Většina lidí neumí cizí jazyky a čtení titulků je někdy nepraktické. V tuto chvíli nastupuje dabování filmu. Dabovat se nemusí pouze film, ale také například se dabuje i animovaný film či pohádka. Dabují se všechny filmové žánry.

Aby se určitý film mohl dabovat, je potřeba tzv. mezinárodní pásy. Což jsou zvukové stopy, které obsahují hudbu, včetně zvukových efektů. Na těchto pásech ovšem ale chybí monology a dialogy, které jsou nutné nadabovat. Díky digitalizaci v dnešní době nemusejí být ve studiu všichni dabéři, jak tomu bývalo kdysi. Dnes do studia může přijít jeden dabér, nadabovat si vlastní postavu a zase může odejít. I když ve filmu se postavy vzájemně potkávají a střetávají, dabéři se ve studiu nemusí vůbec setkat.

Před dabováním je důležité si pořádně rozcvičit hlasivky a obličejové svaly. Na takovéto protažení obličejových svalů existují různá cvičení.

Dabing vzniká podle náročnosti, někdy může vznikat měsíce, jindy pouze jeden den. V České republice existuje nad dvacet společností, které se zabývají tvorbou dabingu.

U tohoto zážitku zažijete nečekanou zábavu a odreagování. Přijďte si namluvit svou oblíbenou postavu.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
79%
relaxace
71%
časově náročné
85%
dovednosti
100%
pro dospělé
100%
pro děti
100%
pro seniory
100%
náročné psychicky
65%
náročné fyzicky
30%
adrenalin
24%
zkušenosti
72%

thedyr
relaxace 93%
časově náročné 92%
dovednosti 100%
pro dospělé 100%
pro děti 100%
pro seniory 100%
zábavnost 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.